RKR Rafał Rapacz
Usługi
Hydroizolacje
- Bezpowłokowe „biała wanna”
- Powłokowe
- Metodą iniekcji
„Biała wanna” to konstrukcja żelbetowa, monolityczna, do wykonania której używany jest beton wodoszczelny klasy W8 lub wyższej. Konstrukcję dla celów wykonawczych dzieli się na etapy wylewania betonu zwane „taktami”, celem wymuszenia zarysowania się betonu w założonym miejscu, gdzie stosujemy specjalne uszczelnienia systemowe które nie dopuszczają do przecieku. Całość poprzedzona jest analizą i sporządzeniem projektu konstrukcji w technologii „białej wanny”. Budynek wykonany w tej technologii nie wymaga już stosowania innej np. powłokowej hydroizolacji, gdyż taki beton sam w sobie jest wodoszczelny. W Krakowie, Katowicach i innych dużych miastach „ biała wanna” jest najczęściej stosowana w garażach podziemnych.
Hydroizolacje powłokowe stosujemy zarówno w powstających jak i istniejących budynkach. Dzielimy je (ze względu na materiał) na mineralne, bitumiczne, z tworzyw sztucznych oraz hybrydowe. Stosujemy je w zależności od napotkanych warunków, np. Hydroizolacje z wyrobów bitumicznych wykonujemy tylko od strony parcia wody (fundamenty muszą być odkopane, musi być do nich dostęp), natomiast izolacje z mas na bazie cementu można wykonywać zarówno od strony parcia wody jak i przeciwnej (negatywnej), tzn. możemy nałożyć hydroizolację od wewnątrz budynku bez konieczności jego odkopywania. Posiadamy sprzęt do natrysku powłok, co znacznie ułatwia i skraca czas nałożenia hydroizolacji. Hydroizolacja jest wtedy nałożona z najlepszym rezultatem.
Iniekcje stosujemy zarówno w przegrodach z betonu jak i z innych materiałów budowlanych, np. ścianie murowanej z cegły, kamienia. Iniekcja w skrócie polega na wywierceniu otworów w strukturze przegrody i wprowadzeniu w ten otwór środka chemicznego który spowoduje: uszczelnienie przecieku, wzmocnienie/zespojenie konstrukcji lub zablokowanie kapilarów. Do iniekcji zwykle stosujemy żywice poliuretanowe, akrylowe, epoksydowe oraz środki hydrofobizujące na bazie silanów i silokrzemianów. Poprzez iniekcję jesteśmy w stanie zarówno uszczelnić dylatację czy rysę ściany żelbetowej w garażu podziemnym jak i odciąć podciąganie kapilarne w ścianach piwnic, kamienic wykonanych z cegły.
- Beton wodoszczelny, technologia betonu wodoszczelnego, „biała wanna”
- Hydroizolacja powłokowa bitumiczną
- Hydroizolacja powłokowa mineralna, szlam
- Hydroizolacja powłokowa hybrydowa
- Hydroizolacja powłokowa z tworzyw sztucznych
- Natrysk hydroizolacji
- Tamowanie dużych przecieków
- Natrysk powłok ochronnych
- Wykonywanie przepon konstrukcji murowych
- Odtworzenie hydroizolacji poziomej i pionowej
- Uszczelnianie basenów
- Uszczelnianie garaży
- Uszczelnianie przecieków
- Uszczelnianie ścian żelbetowych
- Uszczelnianie i wypełnianie rys, pęknięć, przerw roboczych
- Pomiary zawilgocenia
- Uszczelnienie dylatacji
- Uszczelnianie szachtów windowych
- Uszczelnienie ścian szczelinowych
- Montaż węży iniekcyjnych
- Uszczelnianie przejść instalacyjnych
Osuszanie
Osuszanie budynków jest przeprowadzane w sytuacji, gdy w obiekcie budowlanym występuje nadmierne zawilgocenie. Powodem może być niesprawna wentylacja, wysoki stan wód gruntowych, zalanie albo zły stan techniczny obiektu. Niezależnie od przyczyny zawilgocenia, uszkodzony budynek należy jak najszybciej poddać osuszaniu. Gdy pracami zajmą się profesjonaliści dysponujący wydajnym osprzętem, w stosunkowo krótkim czasie uda się całkowicie usunąć wilgoć z murów.
Jeśli zamieszkujesz Kraków i zamierzasz zlecić fachowcom osuszanie budynku, umów się z nami – odpowiemy na pytania, wyjaśnimy, co obejmie cena usługi i zaproponujemy atrakcyjne warunki współpracy. Osuszanie budynków od lat stanowi główny punkt oferty firmy RKR: na walce z zawilgoceniem znamy się, jak mało kto. Pozwól nam zaproponować rozwiązanie adekwatne do skali problemu, z jakim się mierzysz. Zawilgocone obiekty nam niestraszne! Wykonujemy osuszanie budynków po zalaniu i nie tylko. Każdy obiekt budowlany jest stale narażony na zawilgocenie. Jego podłoże może stanowić wilgoć technologiczna, gruntowa lub eksploatacyjna. Woda wnikająca w ściany fundamentowe osłabia ich strukturę, poważnie zmniejszając wytrzymałość całej konstrukcji. W wielu przypadkach osuszanie budynku jest jedynym ratunkiem. Dzieje się tak między innymi po zalaniu, kiedy mury należy dobrze osuszyć, stosując trwałe metody, eliminujące wilgoć i zapobiegające jej powracaniu. W firmie RKR HYDROIZOLACJE działamy na kilku poziomach jednocześnie: osuszanie budynków poprzedzamy ekspertyzą, w oparciu o którą ustalana jest cena usługi. Szacujemy też czas, potrzebny do całkowitego osuszenia murów, uwzględniając przy tym ustaloną metodę osuszania. Siedzibą naszej firmy jest Kraków, ale usługi obejmujące osuszanie budynków świadczymy na terenie województwa małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego. Uratowaliśmy już niejeden dom po zalaniu, stosując nowoczesne metody osuszania budynków. Warto podkreślić, że ceny, jakie oferujemy naszym Klientom pozostają konkurencyjne, zaś jakość wykonywanego osuszania zawsze jest pierwszorzędna. Wszystkich zainteresowanych osuszaniem zawilgoconych pomieszczeń mieszkalnych oraz budynków innego typu, prosimy o kontakt. Zapewniamy specjalistyczną pomoc po zalaniu i w innych okolicznościach, wymagających osuszenia obiektu z wilgoci.
- Osuszanie budynków
- Osuszanie po zalaniu
- Osuszanie mieszkań
- Osuszanie piwnic
- Osuszanie kamienic
- Osuszanie garaży
- Osuszanie murów
- Osuszanie posadzek
- Wynajem osuszaczy
- Osuszacze absorpcyjne
- Osuszacze kondensacyjne
- Osuszacze mikrofalowe
- Iniekcja krystaliczna
- Iniekcja strukturalna
- Iniekcja kurtynową
- Iniekcja ciśnieniowa
- Odtworzenie hydroizolacji poziomej
- Odtworzenie hydroizolacji pionowej
Wzmacnianie konstrukcji
Konstrukcje budowlane wymagają wzmocnienia z powodu pogorszenia się ich stanu technicznego na skutek upływu czasu i eksploatacji, zmiany wymagań (np. podwyższenia klasy nośności mostu), zmiany funkcji konstrukcji lub elementów (np. urządzenie biblioteki na piętrze), zmian konstrukcyjnych wynikających z przebudowy (usunięcie słupów, wycięcie otworów itp.).
Do niedawna jedyną dostępną metodą wzmocnienia było umieszczenie dodatkowych elementów nośnych, najczęściej w postaci belek stalowych o znacznych przekrojach. Obecnie, nowoczesną metodą jest naklejanie taśm, mat i kształtek z materiałów kompozytowych, których głównym składnikiem są włókna węglowe.
Przy wykonywaniu wzmocnień niezbędne jest ścisłe przestrzeganie reżimów technologicznych. W szczególności dotyczy to przygotowania podłoża, które musi być dostatecznie wytrzymałe i pozbawione większych nierówności, dlatego warto skorzystać z naszych usług aby naprawę czy wzmocnienie wykonać profesjonalnie. Zaletą stosowanych przez nas systemów są małe przekroje taśm, mat i kształtek używanych do wzmocnienia. Pozwala to na wzmacnianie mostów i wiaduktów bez zmniejszania prześwitu pod nimi, oraz na łatwe ukrycie użytych materiałów w bruzdach czy szczelinach wzmacnianych fragmentów budowli. Ma to duże znaczenie przy robotach w obiektach zabytkowych, gdzie szczególnie niewskazana jest zmiana wyglądu.
- Wzmacnianie konstrukcji taśmami węglowymi
- Sprężanie taśm węglowych
- Wzmacnianie konstrukcji matami węglowymi
- Wzmacnianie konstrukcji matami szklanymi
- Wzmacnianie i uszczelnianie konstrukcji metodami iniekcyjnymi
- Wzmacnianie konstrukcji elementami stalowymi
- Stabilizacja, podbicie posadzek
- Naprawa żelbetu materiałami PCC
- Wykonywanie izolacji poziomych techniką iniekcyjną
- Naprawa pęknięć w ścinach z cegły
- Wzmacnianie konstrukcji żywicą epoksydową
- Zszywanie murów
- Zszywanie posadzek
Skontaktuj się z nami za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie lub zadzwoń pod jeden z numerów telefonów.